Wydarzenia

Święto Karoliny

16 listopad 2019 8:30

16 listopada

Święto? Na wsi? Późną jesienią? Szaleństwo! Lubisz ekstremalne wyzwania? Ta pielgrzymka w takim razie jest dla Ciebie! A jeśli boisz się zaryzykować, czytaj dalej!

Po co?

„Dlaczego z cnoty czystości świat chce dziś uczynić relikt przeszłości?” – pytał przed paroma laty ks. Stanisław Pazdan, proboszcz z Radłowa, miejsca chrztu bł. Karoliny. – Kiedyś edukacja zaczynała się od ortografii, dziś często zaczyna się od pornografii. Nie wolno nam dać się uwiązać na smyczy, która może nasze człowieczeństwo poprowadzić na manowce ludzkiego życia!

Wybieramy się zatem do bł. Karoliny nie tylko po to, żeby ją podziwiać! Święci są po to, żeby zawstydzać! Jedziemy tam, bo czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie. Potrzebny jest, ażeby odkryć lub odkryć na nowo właściwą hierarchię wartości. A Karolina jest dla nas doskonałym przykładem.

Dokąd?

W Dąbrówce k. Mogilna jest taka niepozorna kaplica – przebudowana z dawnych budynków gospodarczych. Miejsce nieprzypadkowe. Nawiązuje do wiejskiej chaty i wiejskiego środowiska, w którym dorastała Karolina Kózkówna. W kaplicy pod jej wezwaniem przechowywane są relikwie błogosławionej.

Kiedy?

Najbliższe spotkanie odbędzie się: 16 listopada 2019 roku

Jaki jest program?

10:00 początek w budynku Kina „Wawrzyn” (spektakl, konferencja lub spotkanie z gościem)

11:30 wyjście na pielgrzymkę do Dąbrówki – ok. 7 km (w drodze m.in. śpiew, różaniec)

13:00 Eucharystia przy relikwiach bł. Karoliny

14:30 gorący posiłek dla wszystkich w świetlicy, ognisko przed kaplicą

15:15 koncert, spotkanie z zaproszonymi gośćmi

16:00 zakończenie

Gdzie?

Dąbrówka k. Mogilna