Aktualności

obDARowani męstwem

1 sierpnia 2018 23:08

„Wcale nie śmierdzicie tak, jak opisujecie w relacjach!” – takimi słowami przywitali nas dzisiaj pielgrzymi, którzy dojechali do naszej grupy. Ale bardzo szybko przekonali się, że fala afrykańskich...

„Wcale nie śmierdzicie tak, jak opisujecie w relacjach!” – takimi słowami przywitali nas dzisiaj pielgrzymi, którzy dojechali do naszej grupy. Ale bardzo szybko przekonali się, że fala afrykańskich upałów nie minęła i nadal należy się porządnie nawadniać, a przede wszystkim być mężnym.

Męstwo to dar, który rozważaliśmy podczas dzisiejszej wędrówki. Dowiedzieliśmy się, że męstwem jest znoszenie trudów dnia w pokorze, że o ten dar możemy prosić Ducha Świętego, a on nas umocni do stawiania czoła każdym przeciwnościom – od wstania do pracy w poniedziałek po stratę bliskiej osoby.

Piąty dzień pielgrzymowania to także odwiedziny w Kaliszu. W tym polskim Nazarecie odkrywaliśmy męstwo Józefa, a o. Szymon w świetnym kazaniu zachęcał do stawienia czoła ludzkim niezdecydowaniom, by jak św. Józef umieć sprawę przemodlić i wziąć w swoje ręce.

O godzinie 17 uczciliśmy pamięć Powstańców Warszawskich minutą ciszy, a także wysłuchaliśmy piosenek związanych z tym momentem naszej historii. Był to czas refleksji nad tym, z czego wyrastamy – świetnie wpisało się to w naszą dzisiejszą lekturę, która opowiadała o patriotycznym wzrastaniu ks. Jerzego Popiełuszki.

Dzień zakończył wspólny dla wszystkich grup Apel, po którym odbył się pogodny wieczór. Okazało się, że pielgrzymi, jeśli tylko są umyci i najedzeni, mają ochotę i siłę do wspólnych tańców i zabaw.

Te i inne Boże szaleństwa zobaczysz w naszej fb galerii! :-)