Lednica 2000

Lednica 2000

3 czerwca 2018 15:00

Czym jest LEDNICA 2000? Najlepiej wytłumaczą to w rozszerzeniu młodzi z Ruchu Lednickiego! A najbliższe spotkanie 1 czerwca! Wyjedź z nami na Pola Lednickie ;-)

Czym jest LEDNICA 2000? Najlepiej wytłumaczą to młodzi z Ruchu Lednickiego:

Lednica 2000 to WYBÓR CHRYSTUSA

Ten Wybór określa nas, nasze działania, nasze życie. Staramy się żyć dla Chrystusa i nieść Go innym. Z tym Wyborem na ustach i w sercach weszliśmy w III tysiąclecie chrześcijaństwa i chcemy iść dalej. To nie jest Wybór łatwy i prosty do wykonania. Każdy z nas się jakoś gubi, ale staramy się żyć lepiej.

Lednica 2000 to ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II

Papież zapoczątkował Spotkania Młodych LEDNICA 2000, błogosławił wszystkim działaniom o. Jana Góry OP. Kiedy żył, na każde Spotkanie przygotowywał swoje orędzie. Za nim tą drogą poszli kolejni papieże. Słowa Ojca Świętego nie są nam obce – często czytamy jego przemówienia, książki, adhortacje i inne. Na tym opiera się nasza formacja i dalsze działania.

Lednica 2000 to LUDZIE

Ludzie LEDNICY żyją wyborem Chrystusa. Nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość jest Jego. Nasza wiara to modlitwa, taniec, śpiew. Tworzymy wspólnotę, która pragnie pokazać radość wiary. Ludzie LEDNICY to młodzież i starsi, każdy znajdzie coś dla siebie – od dziecka, do najstarszych.

Lednica 2000 to MIEJSCE – POLA LEDNICKIE

Pola Lednickie to kilkadziesiąt hektarów łąki, na której co roku w pierwszą sobotę czerwca spotyka się prawie 100 000 ludzi na Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000. Tutaj mamy swój Ośrodek im. Jana Pawła II, w którym odbywają się co tydzień rekolekcje. To tutaj w Domu Jana Pawła II zgromadzonych jest kilkadziesiąt pamiątek po naszym Papieżu Polaku, takich jak odlew ręki, sutanna, szkaplerz, pióro i wiele, wiele innych. Miejsce jest otwarte dla każdego, pozwala wziąć głęboki oddech i zmienić coś w swoim życiu na lepsze.

więcej na www.lednica2000.pl

XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000 odbędzie się 1 czerwca 2019 roku!